• Dalmierz laserowy LEICA S910

Symbol: 805080
Zasięg
300 m
7255.77
7255.77
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 0
Kurier (Pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
Kurier przedpłata 0
Paczkomaty InPost 0
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 606999219

Zostaw telefon

Disto S910 to pierwszy ręczny dalmierz laserowy z możliwością pomiarów punktów w 3D.

Dzięki zintegrowanej podstawce SmartBase możliwy jest pomiar między dwoma, nawet niedostępnymi punktami. Wszystkie pomiary wykonać można z jednego miejsca i zapisywać je cyfrowo w postaci danych punktowych.

Otrzymane pomiary zapisywane są w postaci pliku DXF. Wbudowana pamięć mieści do 20 plików, po 30 punktów. W przypadku gdy taka pojemność jest niewystarczająca, istnieje możliwość bezpośredniego przesyłania otrzymanych współrzędnych do programów typu CAD poprzez interfejs WIFI. Wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym i jest niezwykle proste.

 


image

W dalmierzu Leica Disto S910 zastosowano technologię P2P (point-to-point). Dzięki niej instrument wyznacza nie tylko odległości,ale także mierzy kąty poziome i pionowe. Oblicza w ten sposób współrzędne X, Y i Z mierzonych punktów i tworzy z nich model 3D.
Za pomocą dalmierza Disto S910 wyznaczymy więc szybko i wygodnie nie tylko wymiary obiektów, ale również ich wzajemne położenie w przestrzeni.
Na podstawie współrzędnych obliczane są bezpośrednio w terenie i wyświetlane na ekranie instrumentu odległości między dowolnymi dwoma punktami.

 

image

Funkcja Smart Area służy z kolei do pomiaru i obliczania od razu w terenie pola powierzchni obiektów budowlanych.
Co ciekawe, dzięki pracy na współrzędnych, mierzona powierzchnia nie musi być regularną figurą, a powierzchnią o dowolnych kształtach.
Może być również ustawiona pod dowolnym kątem, co sprawia, że narzędzie to można wykorzystać zarówno do pomiarów powierzchni dachu, jak i elewacji budynku czy podłogi w dużym magazynie.

 

Wielostanowiskowy pomiar Leica 3D Disto i jeden model 3D

Funkcja Smart Angle została stworzona do tego, by na podstawie pomiaru współrzędnych trzech punktów wyznaczyć kąt zawarty między dwiema prostymi.
Narzędzie to jest przydatne podczas np. określania kąta pochylenia połaci dachowej albo wyznaczania kątów między sufitem a ścianą w pomieszczeniach z poddaszami.

Po wykonaniu pomiaru trzech punktów wynik wyświetlany jest na ekranie dalmierza Disto S910. Jeśli z jakiegoś powodu nie uda się zmierzyć współrzędnych i określić wymiarów, to zawsze można skorzystać z unikalnej wśród dalmierzy i innowacyjnej funkcji pomiaru na zdjęciu. Dalmierz rejestruje fotografię obiektu i już bezpośredni na ekranie instrumentu, przesuwając odpowiednie wskaźniki, odczytujemy wielkości geometryczne budowli (szerokość, wysokość,średnicę). Narzędzie to jest niezastąpione przy pomiarze dużych i wysokich budynków lub obiektów, do których jest ograniczony dostęp.

 

Automatyczne tyczenie siatki punktów

Punkty ze zmierzonymi współrzędnymi są zapisywane w pamięci dalmierza (20 projektów, każdy z 30 punktami).Mogą być one przeniesione z pamięci instrumentu do komputera w postaci plików DXF. To jeden z najpopularniejszych formatów CAD.Dzięki tej funkcji natychmiast po pomiarze można rozpocząć prace projektowe w biurze. Co ważne, użytkownik ma do dyspozycji zarówno plik 2D (spłaszczony), jak i rzeczywisty model 3D.Dzięki bezprzewodowej transmisji przez Wi-Fi dane pomiarowe mogą być w czasie rzeczywistym przesyłane do komputera,
gdzie mogą być bądź archiwizowane w aplikacji Leica Disto Transfer, bądź wykorzystane bezpośrednio w aplikacjach AutoCAD lub BricsCAD. Z kolei port Bluetooth pozwala przesyłać zmierzone odległości do aplikacji Leica Disto Sketch i tworzyć w niej cyfrowe szkice na tle zdjęć mierzonych obiektów.

 

Wyznaczanie wysokości mierzonych punktów

300-metrowy zasięg pomiaru dzięki technologii X-Range Power Innowacyjna technologia X-Range Power sprawia, że Leica DISTO™ w sobie przyszłościową technologię wykonywania pomiarów. Dalmierz umożliwia wykonywanie pomiarów o zasięgu do 300 m i zapewnia pomiary nawet do obiektów słabo odbijających wiązkę lasera.

Zastosowanie:

  • projektanci i montażyści mebli, schodów
  • architekci wnętrz
  • specjaliści od inwentaryzacji budowlanych i architektonicznych
  • montażyści stolarki okiennej i drzwiowej
  • inżynierowie

W zestawie:

  • Dalmierz Leica Disto S910
  • Futerał
  • Pasek na rękę
  • Ładowarkę USB z 4 wtyczkami
  • Kabel USB