• Ręczny dalmierz laserowy TruPulse 360 - inklinometr, kompas, BT

Symbol: +48 606 999 219
Brak towaru
10147.50
10147.50
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

Dalmierz idealny do zastosowań GIS

Dalmierz TruPulse 360 to najwyższy model z serii TruPulse amerykańskiej firmy Laser Technology Inc. Potężne narzędzie, którego zakres możliwości wykracza daleko po za standardowe możliwości urządzeń pomiarowych. Wbudowany dalmierz, kompas elektroniczny oraz inklinometr pozwalają na natychmiastowe określenie odległości poziomej i pionowej, nachylenia oraz azymutu - wystarczy tylko nacisnąć przycisk. Dodatkowo wbudowany moduł Bluetooth pozwala na bezprzewodową komunikację i natychmiastowe przesyłanie pomiarów do urządzeń współpracujących np. rejestratora polowego z odbiornikiem GPS lub komputera.

Zautomatyzowany pomiar

Ręczny dalmierz TruPulse 360 to niezwykle proste w użyciu narzędzie w postaci lunetki z wbudowanym dalmierzem laserowym, idealnie przystosowane do pracy w terenie. Pełna obsługa dalmierza oraz dostęp do wszelkich ustawień odbywa się za pośrednictwem zaledwie trzech przycisków. Pomiar odległości odbywa się niezwykle szybko. Należy wycelować lunetką na cel, w czym pomaga umieszczony w niej krzyż, a następnie nacisnąć klawisz spustu. Wynik wyświetli się na wbudowanym w lunetkę wyświetlaczu LCD. Pomierzona odległość podawana jest z dokładnością 30 cm lub 1m w zależności od warunków pomiaru, jakości celu i odległości. Użytkownik jest na bieżąco informowany o uzyskanej dokładności. Przy sprzyjających warunkach zasięg dalmierza wynosi 1200m.

Oprócz dalmierza laserowego urządzenie TruPulse 360 ma wbudowany inklinometr o dokładności 1/4 stopnia oraz kompas elektroniczny o dokładności 1 stopnia. Dzięki temu instrument jest w stanie obliczyć aż siedem różnych wielkości:

 • odległość skośna
 • nachylenie osi celowej
 • azymut
 • odległość pozioma
 • przewyższenie
 • czołówka
 • wysokość odległego obiektu

W zależności od potrzeb dalmierz TruPulse realizuje pięć różnych trybów pomiarowych:

 • standardowy
 • ciągły
 • do najbliższego obiektu
 • do najdalszego obiektu
 • do folii odblaskowej

Komunikacja

Pomiary mogą być przesyłane do urządzeń współpracujących, np. rejestratora polowego w odbiornikiem GPS, komputera, lub mogą być wyzwalane bezpośrednio za ich pośrednictwem. W modelu TruPulse 360 komunikacja odbywa się przewodowo przez port szeregowy RS232, lub bezprzewodowo - z wykorzystaniem połączenia radiowego Bluetooth.

Współpraca z oprogramowaniem do pomiarów terenowych

Zarejestrowane przez TruPulse 360 odległości mogą być automatycznie przesłane do innego urządzenia z aplikacją służącą do pomiarów terenowych (lista oprogramowania dostępna poniżej), na przykład do rejestratora polowego połączonego z odbiornikiem GPS. Po dokonaniu pomiaru, wynik zostaje przesłany do aplikacji, odczytany i wstawiony jako nowy obiekt na mapie (punkt, wierzchołek). W ten sposób można dokonywać pomiarów punktowych, liniowych i poligonowych.

Powyższe zastosowanie dalmierza TruPulse 360 pozwala na wykonywanie bardzo dokładnych pomiarów i dodawanie obiektów na mapie bez konieczności przemieszczania się na znaczne odległości. Umożliwia także kartowanie w miejscach trudno dostępnych (np. na terenach podmokłych). W przypadku dużej ilości mierzonych obiektów zastosowanie dalmierza TruPulse 360 pozwala znacznie skrócić czas pracy co skutkuje znacznymi oszczędnościami finansowymi.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie